rok szkolny 2005/2006

W roku szkolnym 2005/2006 w Gimnazjum były organizowane powiatowe etapy konkursów:

• „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z bloku matematyczno-przyrodniczego
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ratujmy Naszą Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry- cyklicznie od 2001 r.

SZKOLNE ETAPY KONKURSÓW:

• „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z z bloku humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego
  • Konkursu recytatorskiego.
  • Konkurs recytatorski poezji niemieckojęzycznej
  • Konkurs wiedzy religijnej na temat: Osoba Piotra Apostoła i Jego Pisma.
  • Konkurs wiedzy ekonomicznej
  • Konkurs artystycznego czytania w języku angielskim.
  • Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii.
  • Konkurs recytatorski poezji angielskiej.
  • Konkurs - Najciekawszy komiks w języku angielskim.
  • Konkurs - Najciekawsza gra językowa
  • Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Sukcesy Gimnazjum

• Monika Grzybowskaucz. Kl II e została posłanką na XII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży
  • Międzynarodowy konkurs The Big Challenge- w kategorii klas I: miejsce I w szkole M. Łyczek klasa I c, ósme miejsce w województwie,
  • Łowcy Talentów-Jersz ogólnopolski konkurs English Ace 2006, - . M. Słupski z klasy I c– druga lokata w kraju, M. Hładyj z klasy III d – trzecia lokata w kraju.
  • Łowcy Talentów-Jersz ogólnopolski konkurs „Alfik humanistyczny 2006”, - Aleksandra Maliszewska z klasy III– druga lokata w kraju.
  • W Powiatowy Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drigowego i zagrożeń Kryzysowych drużyna w składzie: Żółkowski Krzysztof i Marcin Łęcki zajęła I miejsce – op. P. Niedbalski.
  • W Międzygimnazjalnym Konkursie Mitologicznym. Uczniowie klasy III d zajęły kolejno trzy pierwsze miejsca: M. Mitraszewski, A. Filończuk, M. Hładyj, D. Zając.
  • W VI Powiatowym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Ratujmy naszą Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta
II miejsce w kategorii plastycznej Katarzyna Wądołowska, Marta Sozańska
III miejsce w kategorii wiedzy – Barbara Kielan
  • Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. II miejsce zajęła Monika Grzybowska kl. II e.
  • I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Fizyczno-Chemicznym w II Liceum Ogólnokształcącym uzyskała Wioletta Fryc z III E;
  • I miejsce zdobył Adrian Zapała z III G, III miejsce – Jakub Ekiert z III B w konkursie dla gimnazjalistów w II LO „Sudety znane i nieznane”
  • I miejsce w I Międzygimnazjalnym Turnieju Matematyczno-Przyrodniczym zdobył zespół w składzie: Barbara Kielan III E, Paulina Figura III B, Aleksander Gładysz III B i Konrad Walkowiak III F;

Najważniejsze sukcesy sportowe

Piłka nożna chłopców - III m-ce
p. Gawlik
Sztafetowe biegi przełajowe