Strona główna Kierunki (zawody) Zajęcia zawodoznawcze 2 - technik technologii drewna

Zajęcia zawodoznawcze 2 - technik technologii drewna

W piątek, dnia 09.03.2012r, w pracowni praktycznej nauki zawodu „Obróbki ręcznej i renowacji”, odbyła się kolejna połączona ze szkoleniem, prezentacja możliwości technologicznych elektronarzędzi, firmy „PROXXON”. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy czwartej technikum technologii drewna oraz uczniowie klasy II Gimnazjum.

Przedstawiciele firmy, zaprezentowali możliwości obróbcze różnorodnych elektronarzędzi wykorzystywanych przy mikro-obróbce elementów drewnianych i materiałów drewnopochodnych. Prezentowane urządzenia i elektronarzędzia były wielofunkcyjne i wielozadaniowe o wysokich parametrach technicznych. Funkcję jaką spełniały, zależała tylko od tego jaki osprzęt był w nich zainstalowany. Każda prezentacja elektronarzędzia kończyła się powtórzeniem czynności technologicznych przez chętnego ucznia. Uczniowie naszej szkoły znają i chętnie stosują niektóre elektronarzędzia tej firmy i są to:

  1. Wyrzynarka stołowa włosowa DSH 28 092 – wyrzynarka jest stosowana w pracowni od krzywoliniowego wyrzynania elementów z drewna i materiałów drewnopochodnych.
  2. Dłutownica MOS – dłutownica wykorzystywana jest na zajęciach artystycznych w gimnazjum do rzeźbienia w drewnie.
  3. Frezarko-wiertarka, grawerka MICROMOT 50 28500 – wykorzystywana w Liceum Plastycznym do grawerowania w szkle.

Grawerka wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży gimnazjalnej, która z zainteresowaniem próbowała swoich możliwości w grawerowaniu szklanki.

Duże zainteresowanie wśród młodzieży technikum, wzbudziła precyzyjna wiertarko-frezarka FBS240/E, którą uczniowie po zamontowaniu odpowiedniego narzędzia wypróbowali przy czyszczeniu trudno dostępnym powierzchni toczonych elementów ramy lustra stylowego, aktualnie poddawanego renowacji w pracowni. Efekt maszynowej  obróbki powierzchni był bardzo zadawalający i z chęcią widzieliby to urządzeniu przy wykonywaniu prac renowacyjnych.   
Uczniowie interesowali się również prezentowaną ofertą różnorodnych profesjonalnych narzędzi, urządzeń i oprzyrządowania firmy PROXXON, z których takie narzędzia jak uniwersalny ścisk stolarski i przymiar kąta prostego z chęcią stosowali by przy wykonywaniu prac stolarsko-renowacyjnych w pracowniach szkoły.
Możliwości obróbcze prezentowanych elektronarzędzi świadczą o tym, że firma PROXXON oferuje dla modelarzy i osób zajmujących się galanterią drzewną doskonałe pod względem technologicznym elektronarzędzia  wraz z  osprzętem, które mogą zadowolić najbardziej wymagającego rzemieślnika, a w naszym wypadku ucznia czy nauczyciela zawodu.
Prezentacja firmy PROXXON była ciekawa i dobrze odebrana prze uczestników spotkania.

Nauczyciel zawodu – Ryszard Dudek
 

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
marzec 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
LogowanieReklama
Reklama