Strona główna Kierunki (zawody) Zajęcia zawodoznawcze 3 – technik technologii drewna

Zajęcia zawodoznawcze 3 – technik technologii drewna

W piątek, dnia 16.03.2012r, w pracowni praktycznej nauki zawodu „Obróbki ręcznej i renowacji” , odbyła się połączona ze szkoleniem, prezentacja możliwości technologicznych, elektronarzędzi firmy „FESTOOL”. W zajęciach udział wzięli wybrani uczniowie klasy czwartej technikum technologii drewna.

Firma FESTOOL jest kompleksowym dostawcą rozwiązań dla branży stolarskiej. W swojej ofercie posiada systemowe rozwiązania w zakresie cięcia, frezowania, szlifowania oraz strugania drewna i tworzyw drzewnych.  Głównym elementem prezentowanego systemu obróbki było „centrum robocze Workcenter WCR 1000, z którego elektronarzędzia były zasilane oraz, do którego automatycznie odsysano powstające w trakcie obróbki pył i wióry drzewne.  Jego mobilność, umożliwiła efektywne zorganizowanie miejsca pracy, na którym w sposób wysoce profesjonalny zaprezentowano ofertę firmy. Z wielu zaprezentowanych elektronarzędzi, narzędzi i oprzyrządowania, na szczególną uwagę zasługują:

  • ¾  Zagłębiarka TS 55 R – prezentowano precyzyjne cięcie i wykonywanie przekrojów wgłębnych w drewnie i płycie wiórowej laminowanej. Do cięcia i zagłębiania wykorzystywano profesjonalną szynę prowadzącą pilarkę. Elektronarzędzie byłoby bardzo przydatne przy wykonywaniu prac stolarskich w naszej pracowni „obróbki ręcznej i renowacji”.
  • Wyrzynarka CARVEX PS 400 – prezentowano precyzyjne wycinanie okręgów i łuków w drewnie, sklejce i płycie wiórowej laminowanej. Elektronarzędzie byłoby przydatne do wykonywaniu elementów galanterii drzewnej w ramach zajęć artystycznych w Gimnazjum.
  • Kompaktowa szlifierka mimośrodowa ETS 125 – prezentowano wysoką efektywność szlifowania powierzchni po naprawach lub do szlifowania wykańczającego. W przypadku pracowni szkolnych byłoby to idealne narzędzie do wykonywania prac renowacyjnych.
  • Frezarka do połączeń DOMINO DF 700 – prezentowano wykonywanie gniazd w płytach wiórowych laminowanych pod kołki płaskie do złączy kątowych prostych i uciosowych.
  • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka T – prezentowano możliwości techniczno – technologiczne elektronarzędzia, które można wykorzystywać przy wykonywaniu różnorodnych prac stolarskich.
  • Oprzyrządowanie – ściski, uchwyty, prowadnice, kątowniki i inne

Po zakończeniu prezentacji każdego elektronarzędzia, uczniowie mogli samodzielnie wypróbować jego możliwości obróbcze, co czynili z ochotą i zadowoleniem. Samodzielna obsługa tak profesjonalnych elektronarzędzi może dawać dużo satysfakcji zawodowej.

Możliwości obróbcze prezentowanych elektronarzędzi świadczą o tym, że firma FESTOOL kładzie nacisk na kompatybilność systemu wyposażenia, a jej produkty są opłacalne i wysoko cenione przez profesjonalistów.

Zainteresowanie uczniów technikum, jaką wzbudziły prezentowane profesjonalne elektronarzędzia systemu FESTOOL świadczą o tym, że chcieliby mieć na wyposażeniu pracowni zajęć praktycznych tak nowoczesne obrabiarki co pozwoliłoby na promowanie tej firmy w przyszłej pracy zawodowej przez absolwentów technikum technologii drewna.

 

Nauczyciel zawodu – Ryszard Dudek

 

 

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
LogowanieReklama
Reklama