Strona główna Osiągnięcia eTwinning

eTwinning

Wraz z uczniami klasy językowej Ia wspólnie zakończyliśmy prace nad projektem projektu "Travel Agents", realizowane w w ramach międzynarodowego projektu eTwinning.

Opis projektu:
logo etwinning

Projekt eTwinning. Opieka i pomysłodawstwo: Renata Sigrist, uczestnicy: grupa językowa kl.Ia

Cele: Wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim, rozbudzenie ciekawości dotyczącej regionu oraz innych krajów Europy, podniesienie umiejętnosci językowych oraz kształcenie kompetencji kluczowych.

Projekt przeprowadzony wspólnie ze szkołą o typie gimnazjum z Mediolanu. Polegał na zgromadzeniu informacji dotyczących naszego miasta i lokalnej okolicy oraz przesłanie tych danych kolegom z Włoch.

Oni uczynili to samo na temat swojego miasta i przesłali naszym uczniom. Uczestnicy z obu krajów zostali podzielenie na 5 grup: historia, geografia, tracycje i kuchnia, festiwale oraz atrakcje turystyczne i w takich grupach ze sobą współpracowali.

Aby umożliwić uczniom komunikację w j. angielskim, pracowaliśmy na danych przesłanych przez partnerską szkołę, co wymagało kontaktów i uściśleń. Dlatego też najpierw uczniowie zapoznali się ze sobą (otrzymali swoje "miejsce" na portalu edukacyjnym i dlatego też kontakt był bezpieczny; cała praca odbyła się w tej właśnie przestrzeni; założenie było też takie, że jeśli uczniowiesię polubią, będą mogli oczywiście kontakt podtrzymywać za pomoca innych dostępnych mediów- np. email). Udział w projekcie był bezpłatny, nie wymagał także regularnego pozostawania po zajeciach lekcyjnych. Uczniowie pracowali w ramach zajęć, kilka zadań realizowali w domu, udali się na 1wycieczkę edukacyjną do Kotła Jagniątkowskiego, czka ich także wyjazd w góry oraz (opcjonalnie) do wieży rycerskiej w Siedlęcinie (obie ostatnie wycieczki musiały zostać przełożone na wiosnę ze względu na niekorzystne warunku pogodowe jesienią). Uczniowie pracowali chętnie, wykazali się dużym zaangażowaniem i energią do pracy. dzięki opracowywaniu tekstów w j. angielskim wzbogaciło się ich słownictwo, umiejętności I oraz wzrosła wiedza na temat naszego regionu, jak i Mediolanu.

Rezultatem projektu jest broszura o Jeleniej Górze i okolicach oraz o Mediolanie. Broszura będzie zaprezentowana podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły 06.06.2012r.

Strony o Jeleniej Górze realizowane przez uczniów z Mediolanu i strony o Mediolanie realizowane przez kl. Ia prezentujemy poniżej. Projekt otrzymał certyfikat eTwinning.