Strona główna Informacje Informacje "Inspiracje" - wystawa fotograficzna z udziałem uczniów Liceum Plastycznego

"Inspiracje" - wystawa fotograficzna z udziałem uczniów Liceum Plastycznego

 

W dniu 25 kwietnia w Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje”. Wystawę oglądać będzie można do końca maja. Na wystawie prezentowane są prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku fototechnik oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym.
Możemy oglądać prace powstałe w różnych technikach. Są one niewątpliwie efektem początków fotograficznej przygody młodych ludzi. Mimo to efekty ich działań, wskazują na dużą pomysłowość, wyobraźnię tak ważną w każdej dziedzinie sztuki. Inną cechą prezentowanych prac jest świadomy dobór różnych technik powstawania zdjęć, które uczniowie mogą poznawać w procesie nauczania. I tak między innymi możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii pinholowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też wykorzystania długich czasów naświetleń.
Uczniowie Rzemiosł biorą udział w wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Przykładem mogą być ostatnie prace Nikoli Kozak i Macieja Popioła, które otrzymały wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Fot-on. Wystawa na pewno ma na celu z jednej strony pokazanie obecnych możliwości młodych twórców, a z drugiej zachęcić do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.
W wystawie wzięli udział: Agnieszka Bogdan, Aleksandra Caban, Patrycja Ciesiulewicz, Agata Grasza, Paulina Dzika, Nikol Imiołek, Katarzyna Jastrząb, Katarzyna Kołdys, Nikola Kozak, Justyna Kuleta, Agata Lasiowska, Anna Oleksy, Mateusz Pietrukaniec, Maciej Pomykalski,  Maciej Popioł, Aneta Potaś, Weronika Sójkowska, Nicol Szajkowska, Patrycja Stachów, Kamila Szpala, Agata Śliwa, Tomasz Taf, Katarzyna Truszyńska, Ewelina Wiśniewska, Tomasz Wiśniewski, Karolina Wrzesińska i Katarzyna Zmysłowska.

W dniu 25 kwietnia w Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje”.  Na wystawie prezentowane są prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im S. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku fototechnik oraz na specjalizacji fotografia artystyczna w Liceum Plastycznym. Możemy oglądać prace powstałe w różnych technikach. Są one niewątpliwie efektem początków fotograficznej przygody młodych ludzi. Mimo to efekty ich działań, wskazują na dużą pomysłowość, wyobraźnię tak ważną w każdej dziedzinie sztuki. Inną cechą prezentowanych prac jest świadomy dobór różnych technik powstawania zdjęć, które uczniowie mogą poznawać w procesie nauczania. I tak między innymi możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii pinholowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też wykorzystania długich czasów naświetleń.

Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.
W wystawie wzięli udział między innymi następujący uczniowie Liceum Plastycznego: Patrycja Ciesiulewicz, Agata Grasza, Paulina Dzika, Katarzyna Jastrząb, Katarzyna Kołdys,  Justyna Kuleta,  Aneta Potaś,  Kamila Szpala, Tomasz Wiśniewski.

Zobacz zdjęcia.

 

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
marzec 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
LogowanieReklama
Reklama