Strona główna Osiągnięcia X edycja międzygimnazjalnych zmagań poetyckich w języku angielskim

X edycja międzygimnazjalnych zmagań poetyckich w języku angielskim

Artysta jest twórcą piękna, a sztuka w rzeczywistości odzwierciedla widza, nie życie"

Oskar Wilde "Portret Doriana Graya"

Celem konkursu recytatorskiego jest przede wszystkim zabawa słowem. Samo w sobie stanowi to niezwykle skuteczną metodę przyswajania znacznej ilości słów w języku obcym. Uczniowie, zapamiętując rymowane treści utrwalają w pamięci całe frazy, poznają znaczenie słów w kontekście i poszerzają swoje horyzonty językowe, bogacąc swoją wiedzę o kolejne elementy kulturowe. Do udziału w Konkursie  „Have Fun With Poetry” – baw się poezją,  zaproszeni zostali reprezentanci wszystkich jeleniogórskich i okolicznych gimnazjów. Konkurs co roku ma inną tematykę. 17 grudnia 2014r. przebiegł pod hasłem „Przyjaźń”.

Uczniowie bardzo licznie stawili się na konkurs, wszyscy odświętnie ubrani
i w odświętnych nastrojach. Rywalizacja była zacięta, uczniowie recytowali niezwykle poruszające i trudne wiersze traktujące o przyjaźni i zaprezentowali się bardzo ambitnie.

Gimnazjaliści bardzo solidnie przygotowali się do konkursu, ukazując swoje zaangażowanie oraz zaangażowanie ich opiekunów. Recytacja wierszy znanych poetów, a także słów znanych piosenek dostarczyła obecnym wielu wzruszeń. To niezwykła przyjemność obserwować i słuchać, jak młodzież dzieli się swoją wrażliwością.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Zwycięzcami w kategorii klas I zostali:

I miejsce: Natalia Zamorska - Gimnazjum w ZSO nr1,

II miejsce: Joanna Bieńkowska - Gimnazjum nr 1,

III miejsce: Jędrzej Poniatowski - Gimnazjum w ZSzRzArt.

Wyróżnienie zdobyła Laura Tlałka - Gimnazjum w ZSzRzArt

w kategorii klas II:

I miejsce: Aleksandra Pietrawska - Gimnazjum nr 1,

II miejsce: Róża Mierzwa - Gimnazjum w ZSO nr 1,

III miejsce: Daniel Prucnal - Gimnazjum w ZSzRzArt.

Wyróżnienie zdobyła Adriana Dojs - Gimnazjum w ZSO nr 1.

w kategorii klas III:

I miejsce: Florentyna Naumowicz - Gimnazjum w ZSzRzArt.,

II miejsce: Zuzanna Kozak - Gimnazjum w ZSzRzArt.,

III miejsce: Robert Kozłowski - Gimnazjum nr 1.

Wyróżnienie zdobyła Marta Gruszka z Gimnazjum w ZSO nr 1.

Nagrody konkursowe ufundowała księgarnia Polanglo w Jeleniej Górze, nagrodę Grand Prix - sześciodniowy darmowy wyjazd do Francji w 2015r., ufundował pan Dariusz Raus, właściciel biura turystyki szkolnej Londar.

Nagroda główna  losowana była  pośród laureatów pierwszych miejsc w kategoriach klas I, II i III.

Zwycięzcą w tym losowym pojedynku okazała Florentyna Naumowicz uczennica kl. III  z Gimnazjum w ZSzRzArt i wraz z koleżankami i kolegami z „Rzemiosł” pojedzie na wycieczkę do Francji.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i dziękujemy p. Renacie Sigrist,
która podjęła się organizacji konkursu, i która  powiedziała:

„W dobie elektroniki i niezwykłego postępu technicznego nie wszyscy nasi podopieczni poświęcają wystarczająco wiele uwagi słowu pisanemu, a przede wszystkim literaturze pięknej. Jako nauczyciele zdajemy sobie sprawę, ile wartości, bogactwa językowego
i doświadczenia ludzkiego kryje się na kartach książek. Poezja w szczególności porusza głębokie struny w ludzkich duszach, uwrażliwia, a także potrafi wspaniale bawić”.