Strona główna Uroczystości/Wydarzenia Informacje 14. października działo się, oj działo ...

14. października działo się, oj działo ...

DEN2015_010Podczas spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej były krótkie   przemówienia serdeczne życzenia i podziękowania za trud, za cierpliwość, za serce dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych naszej szkoły.

Uczniowie kl. IV R i IVF szkoły ponadgimnazjalnej zaprezentowali przedstawienie „Życie szkoły w krzywym zwierciadle”. Pokazane scenki wywoływały  salwy śmiechu wśród uczestników uroczystości zgromadzonych w auli szkolnej.

Tegoroczne święto w naszej szkole było Naukowym Dniem Edukacji Narodowej.

W tym szczególnym dniu mieliśmy przyjemność gościć p. mgr Bc. Martina Picko Baumannová dyrektora  czeskiej szkoły SUPŠ A VOŠ Jablonec nad Nisou, z którą „Rzemiosła Artystyczne” współpracują, prof. Jan Kukuła z ASP,  p. mgr Danutę Sawicz dyrektora KK, p. mgr Ivo Łaborewicza kierownika jeleniogórskiego archiwum.

 

W Naukowym Dniu Edukacji Narodowej uczestniczyli:

  • Akademia Sztuk Pięknych  im. Eugeniusza Gepperta  we Wrocławiu
    Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Politechnika Wrocławska
  • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
  • Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze

oraz

  • Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w  Jeleniej Górze,
  • Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze.

Studenci z kół naukowych  prezentowali, uczniom i gościom, swoje umiejętności i wiedzę wzbudzając wśród uczestników NDEN zainteresowanie ich osiągnięciami naukowymi

Spotkania z zaproszonymi uczelniami i instytucjami naukowymi odbywały się w formie warsztatów, gier dydaktycznych, interaktywnych pokazów multimedialnych ...

W Kawiarence Naukowej zaaranżowanej przez uczniów i nauczycieli przeprowadzane były quizy, doświadczenia chemiczne i fizyczne, prezentowana była zdrowa żywność, którą smakowali odwiedzający kawiarenkę. Uczniowie mieli też możliwość „podłubania” w drewnie i wykonania dzieł artystycznych.

Na szczęście nie było poszkodowanych podczas trwania uroczystości jednakże studenci z Legnicy zaprezentowali jak należy udzielać pierwszej pomocy w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum dla wszystkich nauczycieli i gości przygotował słodki poczęstunek a  uczniowie z Samorządu Uczniowskiego szkoły ponadgimnazjalnej wykonali  pocieszne fotografie nauczycieli w postaciach bohaterów filmowych.

14 października było u nas naukowo i wesoło :)

 

 

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
LogowanieReklama
Reklama