Strona główna Uroczystości/Wydarzenia Informacje Pasowanie i otrzęsiny 2016

Pasowanie i otrzęsiny 2016

Dnia 5 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie klas pierwszych oraz zaprzysiężenie Samorządów Uczniowskich gimnazjum i szkoły średniej. Samorząd Uczniowski Gimnazjum reprezentują przewodnicząca Laura Cińcio z klasy 2B, zastępca przewodniczącego Joanna Zadora z klasy 3A, sekretarz Mateusza Wlaźlak z klasy 2B. Samorząd Uczniowski Szkoły Średniej zaprzysiężono w składzie: przewodnicząca Wiktoria Sabiniak z klasy 2LP oraz zastępcy przewodniczącego Patryk Prusinowski i Sandra Stępniewska z klasy 3D/R.

Po uroczystości zaprzysiężenia pan  dyrektor Bogdan Helik oraz pani wicedyrektor Anna Szydłowska-Robak,  pasowali piórem uczniów klas pierwszych gimnazjum, tym samym przyjmując ich oficjalnie do naszej społeczności uczniowskiej. Po tej podniosłej chwili pierwsze klasy gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej udały się do sal, w których odbyły się otrzęsiny. Samorządy Uczniowskie pod opieką pań: Magdaleny Baniewskiej i Katarzyny Zipser, przygotowały szereg zabaw.

W gimnazjum przygotowano „Igrzyska Śmiechu- Klasogłos”. Odbyło się 7 konkurencji:

 

- próba mądrości- test wiedzy

- odgadnięcie za kogo znanego jest przebrana osoba  w jury

- zjedzenie marchewki na sznurku bez użycia rąk

- zarecytowanie wiersza o naszej szkole

- liczenie klasowego budżetu

- nadmuchanie balonu i jak najszybsze zniszczenie go stopą

- narysowanie karykatury wychowawcy klasy

Wszystkie konkurencje oceniało nasze szanowne jury w składzie: pani wicedyrektor Anna Szydłowska-Robak, pani pedagog Dorota Zdanowska (przebrana za Perfekcyjną Panią Domu), Joanna Zadora z klasy 3A (przebrana za Agnieszkę Chylińską) oraz Adam Zwoliński (przebrany za Kubę Wojewódzkiego). Nasze igrzyska wygrała klasa 1C, której wychowawcą jest pan Marek Fitobór. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy kosz pełen słodkości.

Otrzęsiny w szkole ponadgimnazjalnej również przybrały  formę wspaniałej zabawy. Część uczniów klas pierwszych przebrała się za koty, pozostałym domalowano gustowne wąsiki.
W jury zasiedli: Anna Sagadyn – wicedyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, Katarzyna Zipser – opiekun samorządu uczniowskiego, Elwira Pindyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz uczniowie: Marta Stachowiak i Paweł Zwierzyński z prawem jednego głosu. Pierwszoklasiści prezentowali przed jurorami oraz publicznością swoje talenty w następujących kategoriach: wiedza o szkole – test, literacka – ułożenie wierszyka o klasie, kulinarna – wypicie soku z cytryny na czas oraz zjedzenie bitej śmietany bez użycia rąk, robótki ręczne – przyszycie dwóch guzików na czas i plastyczna – narysowanie karykatury wychowawcy. Największe emocje wśród obecnych wzbudził występ wokalny klasy 1 D/R, który rozgrzał atmosferę i wpłynął na ostateczny wynik konkursu – zajęcie pierwszego miejsca przez tę właśnie klasę.

Gratulujemy wszystkim wychowawcom wspaniałego narybku, a uczniom życzymy wielu miłych chwil przez cztery lata pracy i zabawy w naszej szkole :)

 

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
marzec 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
LogowanieReklama
Reklama