Strona główna Osiągnięcia rok szkolny 2007/2008

rok szkolny 2007/2008

POWIATOWE ETAPY KONKURSÓW:

  • „zDolny Ślązak Gimnazjalista” - VII Dolnośląski Konkurs Biologiczny
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ratujmy Naszą Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów gimnazjum pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

SZKOLNE ETAPY KONKURSÓW:

  • Anatomia i fizjologia człowieka - Maria Kamforowska
  • Konkurs wiedzy o Jeleniej Górze i regionie - opiekun Dorota Graczyk
  • II Szkolny Konkurs Chemiczny dla klas I i II - opiekun D. Babczonek-Wróbel
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny Edi – Panda -opiekun Katarzyna Gnich
  • Orły Stypendiada
    • matematyka - opiekun Katarzyna Gnich
    • j. polski - opiekun Kinga Superson
  • Omnibus j. polski
  • zDolny Ślązak Gimnazjalista
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Koma” - opiekun Katarzyna Gnich
  • Ogólnopolski Konkurs „Multitest”
    • język polski - opiekun Lidia Zalesska.
    • języka angielski - opiekun Maciej Szymski
    • matematyka - opiekun Katarzyna Gnich
    • historia - D. Woźniak
    • geografia – A. Zapłotna
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik” - opiekun Katarzyna Gnich
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ratujmy naszą Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - Maria Kamforowska, Dorota Graczyk
  • Regionalny konkurs plastyczny ”Swięta wokół nas” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – opiekun Ewa Helik
  • Konkurs wiedzy ekonomicznej w Dniu Przedsiębiorczości – opiekun Marek Fitobór, organizator Kazimierz Kejza
  • Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus” sesja zimowa i wiosenna
    • języka angielski - opiekun Maciej Szymski.
    • język polski - opiekun Lidia Zalesska
    • historia - D. Woźniak, Kazimierz Kejza, Marek Fitobór
    • geografia – A. Zapłotna
  • Szkolny konkurs na kartę okolicznościową – opiekun Grażyna Ślusarczyk
  • Szkolny konkurs plastyczny „Gra w kolory”- w ramach „Dnia przedmiotu” – opiekun Grażyna Ślusarczyk
  • Ogólnopolski Konkurs Liga Naukowa
    • matematyka – opiekun Katarzyna Gnich
    • j.polski – Beata Mazur, Grazyna Ślusarczyk
  • Konkurs Ekologiczny Ligii Ochrony Przyrody - opiekun Maria Kamforowska
  • Odrodzenie państwa polskiego po I wojnie światowej - opiekun Kazimierz Kejza
  • Oryginalny strój historyczny – opiekun Dorota Woźniak
  • Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Internecie DialNet Masters - opiekun Alicja Kaniecka
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym - opiekun Przemysław Niedbalski
  • Drużynowy konkurs matematyczny klas I, II i III – w ramach „Dnia przedmiotu” opiekun Katarzyna Gnich
  • Konkurs na układanie kostek dydaktycznych Happy – w ramach „Dnia przedmiotu” opiekun Katarzyna Gnich

UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH:

  • na szczeblu ogólnopolskim
    • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – saneczkarstwo opiekun Sylwester Poniatowski
  • na szczeblu wojewódzkim
    • Igrzyska LA - opiekun Sylwester Poniatowski
  • na szczeblu rejonowyn
    • biatlon letni -opiekun Izabela Matwijów
    • Igrzyska La - opiekun Sylwester Poniatowski
  • na szczeblu miejskim
    • sztafetowe biegi przełajowe - opiekunowie p.Piotrowski, Dorota Kloza
    • indywidualne biegi przełajowe - opiekunowie Sylwester Poniatowski, Dorota Kloza
    • dwubój nowoczesny -Dorota Kloza
    • liga lekkoatletyczna - opiekunowie Sylwester Poniatowski, Dorota Kloza
    • piłka siatkowa -opiekunowie Dariusz Piotrowski, Daniel Gawlik
    • koszykówka -opiekunowie Sylwester Poniatowski, Dariusz Piotrowski
    • piłka ręczna - opiekun Jakub Wiślański
    • piłka nożna - opiekun Daniel Gawlik
    • tenis stołowy - opiekun Dariusz Piotrowski
    • Puchar Jean Humberta - opiekunowie Dorota Kloza, Sylwester Poniatowski
    • Igrzyska LA -opiekunowie Sylwester Poniatowski
  • na szczeblu szkolnym
    • w ramach „Dnia przedmiotu” zawody lekkoatletyczne (stadion na ul. Lubańskiej)

 

SUKCESY GIMNAZJUM

  • III miejsce w konkursie fotograficznym „POHYB” organizowanym w Republice Czeskiej (Liberec) – uzyskała Barbara Śmiałkowska opiekun Ewa Helik
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ratujmy naszą Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - opiekunowie Dorota Graczyk, Maria Kamforowska, Maciej Lercher.
    • Wiktor Ejsmont 3B (I miejsce kategoria wiedzy i umiejętności praktycznych),
    • Barbara Śmiałkowska (V miejsce kategoria wiedzy i umiejętności praktycznych 3B,
    • Paula Wiśniewska 3D (I miejsce w kategorii literackiej – opiekun Lidia Zalesska),
    • Piotr Jasiukowicz 3D ( I miejsce w kategorii plastycznej)
    • Agnieszka Pawlica 3D (wyróżnienie w kategorii plastycznej)
  • II miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy pożarniczej Piechowice 2008 – Marcin Krajewski kl.III F - opiekun Przemysław Niedbalski
  • III miejsce drużynowo w „Powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie ruchu drogowego i postępowaniu w sytuacjach zagrożeń kryzysowych.”- Marcin Krajewski kl. III F, Robert Sałata III F - opiekun Przemysław Niedbalski
  • III miejsce i wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Jelenia Góra - moje miasto" Maja Golian kl. 2a – opiekun Grażyna Ślusarczyk
  • III miejsce w Regionalnym konkursie plastycznym”Swięta wokół nas” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Anna Gajderowicz kl. .3 B – opiekun Ewa Helik
  • Wyróżnienie – Katarzyna Marzec kl. 3 B – opiekun Ewa Helik
  • IV miejsce - III Międzyszkolny Turniej Matematyczno – Przyrodniczy w Gimnazjum nr 3 zespół - Paweł Czerniawski 3B Ewelina Śmigielska 3C Piotr Jasiukowicz 3D ( nauczyciele matematyki. biologii, chemii, fizyki i geografii)
  • IV i V miejsce „Uczę się bezpiecznie żyć”- mistrzostwo Jeleniej Góry w Edukacji dla Bezpieczeństwa odpowiednio Maciej Buchowski 3E i Banik Małgorzata 3E - opiekunowie Dorota Graczyk, Ewa Kwiatkowska
  • 7 miejsce i dyplom laureata wOgólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpus” -Michał Słupski z klasy 3 c - opiekun Maciej Szymski.
  • Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” Ela Olszewska 1D Radosław Galuba 2E Mirosław Gniewowski 3D - Katarzyna Gnich
  • Wyróżnienia – ogólnopolski Alfik Matematyczny Mirosław Gniewkowski 3d Anna Olszewska 2a Ela Olszewska 1d - opiekun Katarzyna Gnich
  • Wyróżnienia EKO-PLANETA Jacek Sołek 3D, Mira Pleśniak 3E - Maria Kamforowska
  • Wyróżnienie w Konkursie „Mój świat”- „Muflon” wystawa prac fotograficznych Agnieszka Pawlica - opiekun Lidia Zalesska
  • Udział w finale Wojewódzkiego Konkurs Matematyczny „Koma” - opiekun Mirosław Gniewowski 3d, Klaudia Buss 2b - opiekun Katarzyna Gnich
  • Udział w etapie powiatowym Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista – blok przyrodniczy - Piotr Jasiukowicz 3d - opiekun Maria Kamforowska


Zawody i rozgrywki sportowe

szczebel ogólnopolski:

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – saneczkarstwo lodowe (opiekun Sylwester Poniatowski)
    • jedynki
      • Filip Romański VII m-ce
      • Piotr Słupek X m-ce
    • dwójki
      • Filip Romański II m-ce

szczebel wojewódzki:

I miejsce i złoty medal w konkurencji „skok w dal” w finale DOLNOŚLĄSKICH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH UCZNIÓW GIMNAZJÓW W LEKKIEJ ATLETYCE – zdobył Marcin Pawłowski (opiekun Sylwester Poniatowski)

szczebel rejonowy:

Gimnazjada Lekkoatletyczna (opiekun Sylwester Poniatowski):

  • Marcin Pawłowski skok w dal I m-ce
  • Aneta Jaworska skok w dal IV m-ce

szczebel miejski:

  • Indywidualne Biegi Przełajowe
    • dziewczęta 1400m – m-ce V (Maja Zdrojkowska) opiekun Dorota Kloza
    • chłopcy 2000m – m-ce IV (Jakub Szczebiotowski) opiekun Sylwester Poniatowski
    • drużynowo chłopcy III m-ce opiekun Sylwester Poniatowski
  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna
    • chłopcy III m-ce opiekun Sylwester Poniatowski
  • Gimnazjada Lekkoatletyczna
    • chłopcy (opiekun Sylwester Poniatowski):
      • Marcin Pawłowski skok w dal I m-ce
      • Sylwester Cierpka dysk III m-ce
      • Jakub Szczebiotowski 2000m
    • II m-ce dziewczęta (opiekun Jakub Kiślański):
      • Aneta Jaworska skok w dal II m-ce
      • Daria Jurczyk dysk III m-ce
  • Puchar Jean Humberta
    • chłopcy - opiekun Sylwester Poniatowski II m-ce
    • dziewczęta - opiekun Dorota Kloza III m-ce
  • Tenis stołowy -opiekun Dariusz Piotrowski III m-ce
  • Piła ręczna chłopców - opiekun Jakub Kiślański IV m-ce
  • Piłka siatkowa chłopców - opiekun Dariusz Piotrowski IV m-ce
 

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Logowanie



Reklama
Reklama