Strona główna Gimnazjum

Anglojęzyczne zmagania poetyckie

konkurs_008X Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Angielskiej ”Have Fun with Poetry”, 14 grudnia br. odbył się pod hasłem Nadzieja. Popularyzuje on literaturę poprzez piękno słowa mówionego, a rozbudzając poczucie estetyki, przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Pozwala na realizację marzeń artystycznych młodzieży, pomagając w odkrywaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.

Konkurs promuje dorobek myśli ludzkiej. Pozwala poznać nowych twórców z obszaru krajów anglojęzycznych i ich dzieła, inspiruje do refleksji oraz dostarcza wielu wzruszeń.

W konkursie uczestniczyli uczniowie jeleniogórskich gimnazjów.

W kategorii klas I zwyciężyła Żaneta Grzegorz - Gimnazjum nr 1 im.  Tadeusza Kościuszki

W kategorii klas II zwyciężyła Laura Tlałka – Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego

W kategorii klas III zwyciężyła   Joanna Pawlewska z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego  i  wylosowała darmową wycieczkę do Londynu będącą Nagrodą Grand Prix dla jednego z laureatów I miejsca

Więcej…

 

.

.

 

Walczymy z otyłością!

Dnia 26.10.2015 w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbył się happening z okazji Dnia Walki z Otyłością. Na szkolnym holu można było sprawdzić swoją wagę i wyliczyć swój BMI (Body Mass Index). Uczennice kl. 3A gimnazjum serwowały świeżo wyciśnięte soki z owoców i warzyw – zdrowa alternatywa coca coli i innych słodzonych „gotowców” cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Na wywieszonych w korytarzach szkolnych plakatach można było zapoznać się z piramidą zdrowego żywienia oraz z wynikami ankiet, przeprowadzonymi wśród uczniów a dotyczącymi zdrowego stylu życia. W Sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów z panem Piotrem Cieślińskim, członkiem Karkonoskiego Klubu Karate, mistrzem karate SHINKYOKUSHINKAI.  Zaprezentował on podstawowe chwyty stosowane podczas walk karate. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy zasypali mistrza gradem pytań.

 

Mikołaj pamiętał o młodzieży

mikolaj_0014 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Z tej okazji każdą przerwę umilała uczniom muzyka. Poza tym odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z pomocnicami i rozdawał przepyszne mandarynki. Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował także konkurs plastyczny pt.: „Najładniejszy Mikołaj w naszej szkole”. Prace zostały wystawione w gablocie szkolnej i na każdej przerwie uczniowie mieli możliwość zagłosowania na ich zdaniem najlepszy wizerunek Świętego Mikołaja. Zwyciężczynią konkursu została Laura Cińcio z klasy 1B, która w nagrodę otrzymała kartę podarunkową do sklepu Empik oraz pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy wszystkim uczniom,  Mikołajowi i śnieżynkom za miłą atmosferę w tym dniu :)

 

Dzień Chłopaka w Gimnazjum

Dnia 30. września Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował małą niespodziankę dla męskiej części naszej szkoły z okazji „Dnia Chłopaka”. Każdy chłopiec oraz nauczyciele –mężczyźni otrzymali po smakowitym jabłku (w myśl ustawy o zdrowym żywieniu w szkole ;) ) oraz zabawne karnety np. na darmowe WI-FI w szkole czy zajęcia wyrównawcze z matematyki. Wszystko po to żeby wywołać śmiech u naszych chłopców/panów, a śmiech jak wiadomo to też zdrowie ;)

Dziękujemy serdecznie Laurze Cińcio i jej rodzicom za jabłka  Uśmiech

Samorząd Uczniowski Gimnazjum

 
Więcej artykułów…

Certyfikaty i wyróżnienia szkoły

Zaloguj do dziennika
Kalendarz
styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
LogowanieReklama
Reklama